Savimasažas ir aliejai kūno puoselėjimui bei sveikatinimui

Didžiulė dovana, kurią galime padaryti dėl savęs mylimiausios yra savimasažas. Savimasažo nauda mūsų kūnui, psichologinei ir emocinei savijautai yra didžiulė. Labai verta tai padaryti kasdieniu įpročiu. Savimasažas atpalaiduoja, nuramina, sulėtina, atitraukia nuo skubėjimo, pašalina nuovargį, suteikia jėgų ir energijos. Taip pat mūsų odai labai naudingas aliejinis drėkinimas. Taip pat ir senoviniuose ajurvedos tekstuose rašoma, kad kasdienis kūno įmasažavimas aliejumi lėtina organizmo senėjimą, maitina odą, raumenis, sąnarius bei sausgysles, didina fizinę ištvermę, stiprina imunitetą bei nervinę sistemą. Savimasažo metu iš organizmo lengviau pasišalina toksinai, o oda įgauna sveiką spindesį. O jei sąmoningai liesdamos savo kūną, pasitelksime dar ir didžiulę meilę sau ir gražius žodžius bei dėkingumą savo kūnui, stebuklingas poveikis ir puiki savijauta bus garantuota.

Tačiau savimasažas gali būti skirtas ne tik savo kūnui, bet ir artimui. Nebūtina būti profesionaliu masažuotoju, kad padaryti masažą savo brangiausiems šeimos nariams. Svarbu intencija, o ji gali būti visokia, – pvz. švelniu glostymu pašalinti susikaupusias įtampas kūne, ar nuovargį, psichologinę ir emocinę įtampą, ar net skausmą. Aš labai tikiu iš rankų sklindama energija ir jėga bei gydomąja galia. O kai tai susijungia su intencija ir didžiule meile liečiant artimojo kūną, vyksta stebuklai.

Jei būnu pavargusi ar skaudą galvą, ar kojas, mano ,,vaistas“ – poilsis ir mylimojo stebuklingos rankos. Nuo švelnių prisilėtimų greitai užmiegu ir visada žinau, kad pabusiu pamiršusi visus skausmus. Visada atsilyginu tuo pačiu. Neretai girdžiu savo vyrą sakant: ,,Tu mane išgydei“ arba „Tavo rankos – auksinės“ ir pan. Yra be galo gera pasitarnauti savo artimiesiems. Taip pat į pagalbą dažnai papildomai pasitelkiame aliejų. Beje, tai puikūs ,,migdomieji“, jei sunku užmigti, švelnus glostymas padeda atsipalaiduoti, nurimti, ir net nepajunti kaip nugrimsti į gilų miegą; glostantysis taip pat greitai užmiega. Taigi savimasažu gydome vienas kitą ir mūsų kūnai už tai yra labai dėkingi kaip ir mes vienas kitam!

O kas gali būti maloniau vaikui už švelnias, gydančias mamos rankas? Lengvą paglostymą labai vertinga padaryti kiekvienos dienos įpročiu. Vaikų kūnai tikrai už tai padėkos. Greitai pamatysite skirtumą. Užteko man išvažiuoti savaitei, kai grįžus buvo prisipažinta, kad labai trūko mano atliekamo, kad ir trumpo kasrytinio nugaros masažo (jautėsi įtampos ir pan.). Tad savo stebuklingais nors ir neprofesionaliais prisilietimais, pasitelkę intenciją ir meilę, galime labai padėti savo artimiesiems.

Taip pat pasitelkime savimasažui aliejus. Tik būtinai rinkimės natūralius, šalto spaudimo aliejus. Mano mylimiausias – sezamų aliejus. Vienų kursų metu sužinojau, kad sezamų aliejus padeda pašalinti toksinus. Tad labai naudinga bent kelis kartus per savaitę sau ir šeimos nariams įmasažuoti šiuo aliejumi pėdas, geriausiai prieš miegą. Ši procedūra pagerins vaikų sveikatą ir padidins atsparumą peršalimo ligoms. Beje, pėdų įmasažavimas sezamo aliejumi, labai naudingas šaltų galūnių žmonėms, nes veikia šildomai. O štai karštų galūnių žmonėms geriau rinktis kokosų aliejų, nes atlieka vėsinimo poveikį.

Taip pat noriu su jumis pasidalinti iš nuostabaus gerumo pažįstamos gautu receptu krūtų formos ir stangrumo palaikymui:

15 ml nakvišų aliejaus, 15 ml sezamų sėklų aliejaus, įlašinkite 12 lašų ylang ylang ir 13 lašų pelargonijos eterinio aliejaus.

Gautu mišiniu įmasažuokite krūtis švelniais, sukamaisiais judesiais. Mielosios, išbandykite!

Dar su sese Lina norime jums pristatyti ajurvedinį savimasažą ,,Abhyanga“. Kas gali būti maloniau, nei įtrinti savo kūną nuo galvos iki pat kojų pirštų galiukų, šiltu aliejumi? Tai -didelė meilės sau išraiška.

Kasdieninio ajurvedinio masažo ,,Abhyanga“ tikslas – subalansuoti nervinę sistemą, užkirsti kelią fiziologiniam disbalansui, palengvinti ir skatinti raumenų, audinių ir sąnarių lankstumą.

Klasikiniai Ajurvedos tekstai patvirtina, kad kasdieninis savimasažas šiltu aliejumi, suteikia švelnumo, skatina atjaunėjimą ir pagyvina odą, o ausų ir nosies tepimas aliejumi prisideda prie viršutinių kvėpavimo takų atsparumo.

Prieš pradedant savimasažą, rekomenduojama skirti laiko nuraminti savo protą. Pradėk masažą sąmoningai sutelkdama dėmesį į kiekvieną judesį. Kuo daugiau meilės, sąmoningumo ir dėmesio tu sutelksi į kiekvieną judesį masažuodama, tuo sulauksi didesnių rezultatų. Mokslas teigia, kad kuo daugiau skirsi nuoširdumo masažuodama savo kūną, tuo labiau bus gaminama oksitocino, kuris yra siejamas su optimalia sveikata, ilgaamžiškumu ir laime.

Tad kodėl nesuteikus sau meilės ir palaimos jausmo?!

Savimasažo žingsniai:

 • Pašildyk aliejų (apie ketvirtadalį puodelio), kad būtų šiek tiek šiltesnis už kūno temperatūrą.
 • Atsisėk arba stovėk šiltoje patalpoje.
 • Pradėk nuo galvos. Pirmiausia užtepk truputį aliejaus ant galvos viršugalvio ir lėtais sukamaisiais judesiais įmasažuok aliejų. Skirk apie pora minučių švelniam viso skalpo masažui. Masažas galvai ir visam kūnui turėtų būti atliekamas delnu (ne pirštų galiukais).
 • Veidas: Masažuok sukamaisiais judesiais kaktą, smilkinius, žandus ir žandikaulius ( visada judant iš viršaus į apačią). Masažuok ausis, jų vidų ir ausų spenelius. Po to kaklo priekį ir užpakalinę dalį bei viršutinę nugaros dalį.
 • Iš pradžių užtepk po nedaug aliejaus ant viso kūno ir įmasažuok kiekvieną kūno vietą. Tai suteiks pakankamai laiko aliejaus susigėrimui ir ryšio pajautimui su kūnu.
 • Išilginiais judesiais masažuok rankas ir kojas ir sukamaisiais judesiais – alkūnes ir kelius, sąnarius.
 • Plačiais ir sukamaisiais judesiais, pagal laikrodžio rodyklę, masažuok pilvą ir krūtinę.
 • Užbaik masažą masažuodama pėdas (apie pora minučių). Jos yra labai svarbi kūno dalis. (Galvai ir pėdoms rekomenduojama skirti daugiau laiko įmasažavimui nei kitoms kūno vietoms).
 • Pabūk nuo penkių iki penkiolikos minučių (jei yra galimybė) su aliejumi, kad jis absorbuotų ir įsiskverbtų į gilesnius kūno sluoksnius.
 • Pasimėgauk šilta vonia ar dušu. Gali naudoti švelnų muilą, vengiant per stipraus putojimo ar kūno trynimo.
 • Išlipus iš vonios, švelniai nusisausink rankšluosčiu. Vietoj trynimo patartina tik apsigaubti rankšluosčiu ir pabūti. Ir, žinoma, mėgaukis jausmu, išpuoselėjus ir pasirūpinus savo kūnu, protu ir siela.

Pasirenkant aliejų


Sezamų aliejus


Šis maitinantis aliejus yra labai raminantis ir veiksmingas sausai odai.
Sesamo aliejus padeda sustiprinti odą, suteikdamas jai sveikatingumo. Šis aliejus (kaip ir garstyčių aliejus) savimasažo pagalba suteikia tvirtumo raumenims ir kaulams ir reguliuoja kraujo spaudimą, šalina toksinus, todėl labai veiksminga kasdien prieš miegą įmasažuoti pėdas. Taip pat labai tinka šaltų galūnių žmonėms, nes veikia šildomai.

Ricinos (Castor) aliejus


Šis aliejus yra laikomas vienu iš grožio šaltinių, padedantis apsisaugoti nuo karščio, skausmų ir sutinimų ypač liemens, pilvo, genitalijų ir apatinės nugaros vietose. Jis yra vartojamas gydyti įvairias ligas, kaip virškinimo sutrikimus ir lengvai pagydo nedideles žaizdeles, įdrėskimus.


Garstyčių (mustard) aliejus


Šis aliejus yra labai tinkamas masažams ir yra sveikatos ir gyvybės šaltinis. Jis yra pikantiškas ir turintis šildančių savybių, gerina kraujotaką ir turi priešuždegiminių savybių, gydo išbėrimus ir odos peršėjimą ar niežulį. Jis atlieka valantį, stimuliuojantį ir atnaujinantį odos poveikį.

Kokoso aliejus


Yra labai efektyvus ir saugus mineralų aliejus, turi aprūpinančių, stiprinančių odą, plaukus, dantis savybių. Labai tinkamas naudoti vasarą, nes suteikia vėsinimo poveikį. Taip pat jis ramina kūną ir jutimines kūno dalis, todėl nuo senovės yra laikomas natūraliu afrozidiaku. Taip pat mažina prakaitavimą.
Kokoso aliejus labai tinkamas jautresnei odai, taip pat gydyti žaizdelėms ir rekomenduojamas jautresnei odai ar turinčiai problemų su spuogais, pašalina odos šiurkštumą ir išsausėjimą.

Nimbamedžio (Nimba) aliejus


Šis aliejus vartojamas tūkstančius metų ir yra labai populiarus Indijoje ir Ajurvedoje. Masažuojant kūną gali jaustis deginimo pojūtis, bet šis aliejus turi gydančių savybių ypač jautriai odai. Jis yra labai stiprus antibakterinis aliejus, gali būti vartojamas kasdien, labai pagerina sveikatą. Aliejus suteikia natūraliai vėsinantį efektą, taip pat sumažina mikrobus ir suteikia įvairų teigiamą poveikį ir pagalbą turint įvairių odos sutrikimų. Jis reguliuoja kraujo tėkmę ir atitinkamai reguliuoja medžiagų apykaitą.
Nimbamedžio aliejus padeda riebalų reguliavimui ir vandens įsisavinimui, tuo pačiu pašalindamas vandens perteklių iš kūno.

Kai turite sau daugiau laiko, rekomenduojame kelias procedūras sujungti į vieną: pradėti nuo sauso kūno šukavimo (skaitykite paspaudę paryškintą nuorodą), išsimaudyti po dušu ir tik tuomet įmasažuoti kūną mėgstamu aliejumi. O jei dar sukursime malonią aplinką su žvakėmis ir mėgstamais kvapais, papuošime erdvę gėlėmis, turėsime nuostabų spa namuose ir švelnią it kūdikio odą!
Mielosios/-ieji, įtraukime į savo gyvenimą prisilietimo galią, tikėkime iš savo rankų sklindančia gydomąja galia, pasitelkime mėgstamus aliejus, intenciją bei meilę ir kurkime mažus stebuklus savo kasdienybėje. Mes to vertos.

Su meile sau ir savo kūnui.

Lina ir Ramunė

Naudota literatūra:

https://chopra.com/articles/the-benefits-of-ayurveda-self-massage-abhyanga
https://lifespa.com/ayurvedic-daily-home-oil-massage-abhyanga/?fbclid=IwAR2OHyrXFgQoXU2Kj0BEDia03snS8B3hr3k5cwJ12NqCmXiEuKhgUYrWvkI
https://eatfeelfresh.com/self-massage-guide-ayurvedic-oil-abhyanga-self-care/?fbclid=IwAR2C10zxUkFkdxhMRdo_dD0BLn3VxbwiRUmqhixyKpNeo6s5-amgyPuHgyY
https://www.theayurvedaexperience.com/blog/ayurvedic-oil/?fbclid=IwAR2kU9xwxA7Md_7ZinWEJZKHtx-XO-MRY2FLASto6cuEsSv-h6uojbkCHYo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart