Sausas kūno šukavimas – nuostabi kūno sveikatinimo ir gražinimo procedūra

Moterų ratai, retritai, suvažiavimai yra nuostabi dovana sau. Jų metu moterys nuoširdžiai ir su didžiule meile dalinasi savipagalbos, savipriežiūros būdais, kurios naudoja jau kurį laiką ir yra visiškai įsitikinusios jų efektyvumu. Taip sužinojau apie sausąjį kūno šukavimą. Prisipažinsiu, – man tai buvo visiška naujiena! Kūno šukavimas?! Moterys nuoširdžiai patikino, kad man, turinčiai kraujo apytakos sutrikimų, tai bus puiki savipagalbos priemonė. Grįžusi pasidomėjau plačiau ir su sese Lina nusprendėme surinkta informacija pasidalinti, mielosios, su Jumis.

Sausasis šukavimas yra senovinė praktika, vis labiau pasireiškianti sveikatingumo erdvėje pastaruoju metu. Tai yra paprasta technika šukuojant odą tam tikrais būdais, naudojant natūralaus pluošto audinio šepetį. Šis būdas padeda detoksifikuoti limfinę sistemą ir atnaujinti odą pašalinant senus odos sluoksnius, po kurio oda tampa ypač švelni.

KAIP TAI VEIKIA

­Oda yra didžiausias mūsų kūno organas, kuris atlieka labai svarbų vaidmenį kasdienėje detoksifikacijoje. Ji gauna trečdalį kraujo, kuris yra cirkuliuojamas visu kūnu ir pašalina trečdalį toksinų iš mūsų kūnų, kuriuos mes pasisaviname per maistą, gėrimus ir chemikalus, kuriuos tepame ant savo odos. Sausas šukavimas stimuliuoja limfinę sistemą, audinių sistemą po oda ir tai padeda atsikratyti kūno toksinų, atliekų ir nereikalingų medžiagų. Taip pat ši sistema, jungianti limfinius mazgus, išnešioja kovojančias prieš infekciją baltas kraujo ląsteles per kūną. Daugelis tvirtina, kad sausasis šukavimas padeda celiulito būklės gerinimui, kadangi šis metodas išjudina toksinus, sukauptus riebalinėse ląstelėse ir išstumia ir ,,nuplauna“ juos per visą limfinę sistemą.
Sausojo šukavimo procedūra svarbi ne tik dėl imuninės naudos ar toksinų šalinimo ar limfinės sistemos stimuliavimo. Šis būdas iš karto pagerina odos išorę taip pat. Tau tereikia įsigyti specialų šepetį su natūralaus pluošto tvirtais šeriais ir atlikti savipriežiūros ritualą namie, po kurio tavo oda bus švelni kaip kūdikio. Ir tai skirta ne tik detoksikacijai – tai suteikia labai malonų pojūtį, kaip ir masažo metu. Sausasis kūno šukavimas taip pat pagerins ,,žąsies odos“ būklę ant viršutinių rankos dalių ir tonizuos visą kūną.

SAUSOJO ŠUKAVIMO NAUDOJIMAS NAMIE:

 1. Atlik sausą šukavimą ant sausos odos prieš maudantis ar einant į dušą.
 2. Pradėk nuo savo pėdų, šukuodama odą ilgais judesiais judėk į viršų, maždaug keturis penkis kartus šukuojant tą pačią vietą.
 3. Kilk iš apačios į viršų – nuo pėdų iki kulkšnių, nuo kulkšnių iki kelių, nuo kelių iki klubų ir t.t. Ypač koncentruokis ties šlaunimis ir klubais
 4. Priartėjusi prie sąnarių ir klubų, pilvo srities, šias vietas šukuok sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę. Žinoma, praleisk krūtinę, dekoltė ir veidą.
 5. Būk švelni šukuojant jautrias tavo kūno vietas. Sausas šukavimas turėtų būti intensyvus, bet ne visai nepatogus ar šiurkštus.
 6. Pasiekus rankas, šukuok nuo delnų šukuojant ilgais vertikaliais judesiais link savo alkūnių ir tada iki pečių, judėdama link širdies.
 7. Užbaigus sausąjį šukavimą maudykis duše ar vonioje karštam vandenyje tam kad būtų stimuliuojamos prakaito liaukos.
 8. Šio proceso pabaigoje prauskis kiek įmanoma šaltesniu vandeniu, bet reguliuodama, kad kūnas šaltį toleruotų. Tai padeda susitraukti odos poroms ir paspartina imuninės sistemos gerėjimą.
 9. Tuo metu, kol dar oda džiūsta, įtrink aliejų ar mėgstamą kūno losjoną švelniai patapšnodama kūną, šiurkščiai netempiant ir netrinant odos. Tai padės sulaikyti vandens perteklių ir išlaikys drėgmę tavo odoje.
 10. Sausąjį šukavimą naudok kartą ar dukart per savaitę ar kartą per dvi savaites, ypač jei tavo oda yra labai jautri. (Tačiau neretai rekomenduojama sausąjį šukavimą atlikti kartą per dieną, geriausia ryte prieš dušą).
 11. Šepetys visada turėtų būti laikomas sausas.

SAUSOJO ŠUKAVIMO PRIVALUMAI/NAUDA:

 • Gerina imuninę sistemą
 • Detoksikuoja
 • Veiksmingai nušveičia odą
 • Sušvelnina celiulitą
 • Stimuliuoja limfotaką
 • Suaktyvina kraujo cirkuliaciją
 • Suteikia malonų pojūtį

Mielosios, pasinaudokim šiuo moterų išbandytu ir su meile rekomenduojamu efektyviu savipriežiūros būdu. Kūnas mums tikrai padėkos tiek išgražėjusia odos būkle, tiek sveikata!

Su meile, Lina ir Ramunė


Naudota literatūra:

https://thestillpointspa.com/dry-brushing-how-it-works/?fbclid=IwAR1iS_5LqKYBFs3b4SR1F-2zTKHEBtH5UtPYmAmGjA9rkzdfNMPY3DvgeH4

https://turibtigraus.wordpress.com/?fbclid=IwAR1oe73TP-GMGeAPX1aPDPVZHzd8AKXyPlk1Rs3JYrrikJ40d3NQEhriCP4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart