Namų židinio jaukumas. Kas jis ir kaip jį sukurti?

Iš plytų pastatomas namas, o iš meilės, tvyrančios namuose, – namų židinio jaukumas. Jaukūs namai- tai tokie namai, į kuriuos vakare, po dienos darbų, norisi sugrįžti. Neretai namų šeimininkai jaučią slogumą savo pačių namuose. Viena iš priežasčių – užsistovėjusi, ,,sunki“ energija. Dauguma Lietuvos žmonių vis dar linkę kaupti daiktus namuose; naujų daiktų daugėja, o apie senųjų atsisakymą net nepagalvojama. Kiekviena detalė, kiekvienas puodelis, indelis ir visi visi jūsų turimi daiktai spinduliuoja tam tikrą energiją, kuri ne visada yra teigiama. Todėl rekomenduojama bent kartą metuose atlikti reviziją savo namuose ir be gailesčio atsisakyto to, kas tik stovi vietoje ir renka dulkes. Pasikliaukite savo intuicija! Paimkite daiktą į rankas ir pastebėkite, ką jaučiate? Nustebsite, kiek visko jūsų namuose jums jau nebetarnauja. Praverkite langus ir įsileiskite tyro oro. Pašalinkite tai, kas nereikalinga ir jūsų namų židinys vėl pradės rusenti vis stipriau ir stipriau. 

Dažnai sulaukiu klausimų: ,,Kaip atnaujinti jau įrengtus namus, arba kaip sukurti juose taip trūkstamą jaukumą?..“


Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

Apšvietimas


Lietuvoje vis dar mažai skiriama dėmesio vienam, pagrindiniam, namuose esančios nuotaikos kūrimo elementui – apšvietimui. Vienoje patalpoje turėtų būti ne mažiau, nei 3-eji, skirtingas funkcijas atliekantys, apšvietimo sprendimai, pvz.: bendras apšvietimas, funkcinis ir dekoratyvus. Jeigu Jūsų namuose nėra galimybės kažką pakeisti dėl bendro ir funkcinio apšvietimo, tai dekoratyvų apšvietimą visuomet galite keisti pagal savo poreikius. 
Toršeras, šviečiančios girliandos, žibintai, žvakių šviesa – visa tai dekoratyvus apšvietimas, kurį atnaujinti galite jau šiandieną ir be didesnių pastangų. O štai vakare galėsite susikurti visiškai naują, jaukią ir romantišką atmosferą.  Tekstilė 

Lengvai krentančios užuolaidos, dekoratyvinės pagalvėlės, ant fotelio lengvai nugulęs pledas – visa tai ir dar daugiau sukuria namuose jaukumo jausmą akimirksniu. Rinkitės minkštus, švelnius paviršius. Pagalvėlių raštai, spalva taip pat daro labai stiprią įtaką erdvės nuotaikai. Jeigu trūksta energijos, rinkitės intensyvias spalvas ir raštus. O jeigu norisi daugiau romantikos – pastelinės spalvos visada padės išgauti norimą efektą.  Nepamirškite miegamojo! Patalynės spalvos, tekstūros. O į virtuvę (ypatingai žiemą) jaukumo galite įnešti savo pietų stalui priderinusios staltiesę ar takelį. Dekoro elementai 

Niekada nesuklysite, jei pasitelksite į pagalbą suasmenintus interjero dekoro elementus: įrėmintas nuotraukas,  įkvepiančias sentensijas ar jaukiausių akimirkų fotografijas, atspausdintas ant drobės. Nepamirškite, jog namų jaukumui taip pat svarbus ir namuose esantis kvapas. Gi taip gera per Kalėdas, kai namai pakvimpa mandarinais. Be sintetinių kvapų prisiminkite cinamono lazdeles, žiemą – pušies šakeles. 

Paveikslai

Namuose esantys paveikslai gali praplėsti Jūsų namų erdves ir jas uždaryti. Esu mačiusi ne vieną atvejį, kai namuose kabantis paveikslas „išderina“ namuose esančias energijas, „sutaršo“ bendros erdvės tolygumą. Paveikslas turi sąmonę, kuri yra įgaunama žmogaus, kuriančio tą paveikslą. Todėl darbus pirkite labai atsargiai, su stipriausiu vidiniu pajautimu ir parsineškite į savo šventą erdvę – namus. Juk yra didelis energetinis skirtumas tarp plagiato, pavyzdžiui,- atspausdinto plakatine forma,- ir vienetinio darbo, sukurto su meile ir šviesiomis mintimis. O jei dar jis kurtas Jums, Jūsų namams? Kartais pasvarstome, ar verta investuoti į paveikslus? Juk tai ne pirmo būtinumo priemonė. Bet čia kaip ir apie gėles – tiek gėlės, tiek paveikslai kelia emocijas. O jei dar gydantys paveikslai?.. Palieku jus apie tai pagalvoti… Ne, nepagalvoti, o išjausti. Kiek vietos Jūsų širdyse, Jūsų namuose yra grožiui, jaukumui, ramybei ir erdvei sau?


Būkite sąmoningi kurdami savo namų šventovę.

Jeigu planuojate ar dar tik svajojate apie kardinalius savo namų interjero pokyčius – visada laukiu Jūsų asmeninės žinutės. Mane rasite facebook paskyroje – oMinterjerai

Namai – tai kaip mažas mūsų dangus. 

oM. 

Straipsnis parašytas bendrystėje su Viktorija SanahaJeigu jus domina energetiniai Portalai ant drobės namuose, užsukite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart