Namų jaukumo ir šilumos kūrimas

Namai – mūsų uostas, mūsų gerovės ir mūsų vidaus atspindys. Namai – vieta į kurią taip gera sugrįžti, pailsėti ir sukaupti jėgas, bet, kad taip būtų, labai svarbus namų jaukumas ir šiluma.

Nors visada man buvo svarbus namų jaukumas ir šiluma, tiesą sakant, ne visada juos prižiūrėjau su meile ir atsidavimu. Prižiūrėjau, tvarkiausi, bet dažnai kildavo nepasitenkinimo jausmas, atrodydavo beprasmiškas laiko švaistymas, nes neužilgo vėl bus tas pats, dulkių vėl atsiras, grindis reiks plauti vėl ir vėl…

Tačiau įvairių kursų, mokymų, perskaitytos literatūros dėka, mano požiūris ėmė keistis. Atėjo daug įžvalgų, suvokimų, kurie padėjo suprasti namų jaukumo svarbą mūsų savijautai ir gerovei. Tai daug daugiau nei tiesiog tvarkymas, labai svarbu su kokiu nusiteikimu tvarkome namus ir pan. O juk verta pasistengti dėl savęs ir savo brangiausiųjų šeimos narių!


Nemažai teko padirbėti su savo ego, įsileisti nuolankumą ir suvokti, kad namų jaukumo ir šilumos kūrimas yra mano, kaip moters, atsakomybė (čia ne apie tai, kad neturi padėti kiti šeimos nariai). Čia apie tai, kad bendras namų jaukumo ir šilumos fonas priklauso nuo moters ir jos skleidžiamos meilės. Tad teko mokytis paleisti bambėjimą ir nepasitenkinimo jausmą bei rinktis viską daryti su meile! Tad supratau nemažai svarbių dalykų, taikau juos ir vis dar mokausi, o keletu jų dalinuosi su jumis, mielosios.

Išorė atspindi vidų. Namų švara ir jaukumas – puikus mūsų vidaus atspindys. Turbūt pastebėjote, kuomet chaosas mūsų viduje, dažnai chaosas ir išorėje, pradedant mūsų rankinuku, darbo stalu, baigiant tvarka namuose. Netgi siekiant pokyčių gyvenime, dažnai patariama pradėti nuo tvarkos mūsų spintoje ir namuose. Spintos sutvarkymas, drabužių atidavimas labdarai, kurių jau nebenešiojame bent metus laiko, namų apvalymas nuo nereikalingų ir nemėgstamų daiktų ir kt., turi magiškų galių. Savo veiksmais mes ne tik padarome vietos naujiems daiktams ateiti į mūsų gyvenimą, bet ir teigiamiems pokyčiams bei finansinei gerovei pritraukti. Tad palaikykime tvarką, – tiek išorinę, tiek vidinę. Atsinaujinkime.

Nuotaikos/jausmo svarba tvarkant namus. Labai svarbu namus tvarkyti esant gerai nuotaikai, su priėmimu ir meile. Visa tai išspinduliuojame po savo namų erdvę. Tokiuose namuose gera būti. Užėję į tokius namus, svečiai nenori išeiti, nes juose labai gera energija. Tad sąmoningai stebėkime kaip jaučiamės tvarkant namus ir ar tikrai tą norime išspinduliuoti į namų erdvę.

Netgi pvz., lyginant drabužius labai svarbu sąmoningai stebėti savo jausmus. Lyginant ir liečiant savo ir brangiausiųjų šeimos narių drabužius, svarbu kokią energiją skleidžiame. Juk tuos drabužius jie vilkės visą dieną. Tad prie jų lieskimės tik su meile. Visa tai persiduoda. O dėl savęs ir savo brangiausiųjų tikrai verta pasistengti. Išlikime sąmoningos.


Dėkingumas. Labai svarbu jausti ir auginti dėkingumą už tai, ką turime. Tikrai nėra savaime suprantama, kad turime namus, šildomus ir šiltus namus, šiltą vandenį, elektrą, skalbimo mašiną, džiovyklę, indaplovę ir kitus patogumus, nemažai daliai pasaulio žmonių, tai nėra savaime suprantami dalykai. Tad puoselėkime šį jausmą ir nepaliaukime dėkoti Dievui/Visatai už jaukius, šiltus namus, kuriuose taip gera gyventi.
Net jei namai šiuo metu nėra jūsų svajonių namai, pirmiausia vis tiek turite jausti dėkingumą už tai ką turite ir su meile juos prižiūrėti bei kurti juose jaukumą ir šilumą. Ir kartu kurti savo svajonių namų viziją bei Visatai paleisti žinutę.


Kasdieniai ritualai/įpročiai. Linkėtina į kasdienybę įtraukti kasdienius ritualus/įpročius, kurie prisidės prie jūsų geros savijautos. Pavyzdžiui, grįžus po darbų, viešų vietų, naudinga visus šeimos narius įpratinti pirmiau išsimaudyti po dušu ir tik po to sėstis prie vakarienės stalo. Taip nuplausite per dieną sukauptą įtampą, nuovargį, neigiamą energiją. Turbūt visi pastebėjote, kaip vanduo nuplauna kas nereikalinga, atgaivina ir padeda vėl pasijusti gaiviu. Jei tikite, maudantis galite paprašyti vandens nuplauti viską kas jums nebereikalinga, neigiamą energiją. Tikrai pastebėsite, kad išsimaudę prie vakarienės stalo visi susėsite visai kitos savijautos. Kiekvieną dieną patartina išvėdinti namus, padaryti skersvėjį (nesvarbu ar tai žiema, ar vasara). Užsidekite žvakių arba smilkalų. Kiekvieną dieną, nelaukite progų. Žvakės liepsna ne tik sukurs jaukumą, šilumos pojūtį, bet ir energetiškai apvalys namus. Žinoma, rekomenduojama rinktis nekenksmingas aplinkai, rankų darbo sojų arba bičių vaško žvakes. Kaip bendrą foną pasileiskite raminančią, relaksacinę ar klasikinę muziką, kuri ne tik nuramins, bet ir skleis po namus aukštų vibracijų garsus, kurie apvalys namų energetiką.

Taip pat nuolat pasimerkite gyvų gėlių. O galbūt jūsų vyras atsilieps į jūsų meilę gėlėms. Man jos – didžiulis džiaugsmas ir jaukumo šaltinis. Esu labai dėkinga vyrui, kuris jau daugiau nei du metus susiformavo nuostabų įprotį – nuvytus vienoms į vietą padovanoti kitas. Koks džiaugsmas! Beje, džiaugsmas visiems šeimos nariams. Rožių grožiu neįmanoma atsižavėti.

Kvapai. Man ypatingą galią turi kvapai. Kvapų poveikis žmogaus savijautai ir sveikatai yra didžiulis, teigiamai veikia tiek fiziškai, tiek emociškai. O kvepiantys namai puikiai atpalaiduoja, sukuria jaukumą, šilumą, pakelia nuotaiką. O kaip gera sugrįžti į kvepiančius namus! Tačiau geriausia rinktis natūralius kvapus. Namų gaiviems kvapams aš renkuosi natūralius eterinius aliejus ir eterinių aliejų difuzorių. Belieka tik išsirinkti mėgstamiausią kvapą, įlašinti kelis lašus ir mėgautis. Daugiau apie eterinius aliejus galite sužinoti čia.


Svarbu erdvė, o ne daiktų gausa. Kaip jau rašiau, svarbu atsisakyti, padovanoti ar išmesti daiktus, kurių nebenaudojate bent mažiausiai metus laiko bei daiktus, kurių nemėgstate ir sukelia jums neigiamas emocijas, patikėkite, jie skleidžia jūsų namuose neigiamą energiją. Kiekvienas daiktas jūsų namuose turi jus džiuginti, turi būti gera prisiliesti, malonu pasigrožėti ir pan. Todėl prieš perkant ir įsileidžiant daiktą į savo namus, būtina savęs paklausti, o svarbiausia išjausti širdimi, ar jis tikrai jums reikalingas ir ar kels jums teigiamas emocijas. Pirkdamos būkite išrankios, skirkite laiko išjautimui, turite pajausti, kad tai tikrai jums skirtas ir reikalingas daiktas. Todėl svarbu vadovautis principu, kad namuose svarbu erdvė, o ne daiktų gausa. Energija po namus turi vaikščioti laisvai. Taip pat nelaikykite daiktų po lova, leiskite energijai laisvai tekėti…

Daiktų/spintos inventorizacija. Pradedant virtuvės spintelėmis baigiant drabužių spinta ir įvairiais sandėliukais, būtina bent metinė inventorizacija, su tikslu padovanoti ar išmesti nebenaudojamus, nepatinkančius daiktus/rūbus. Nelaikykite namuose įskilusių, sulūžusių, neveikiančių daiktų. Tad būtina kiekvieną daiktą apžiūrėti, įvertinti ir išjausti, galbūt jis jau jums atitarnavo ir puikiai pasitarnaus kitiems šeimininkams. Neapsikraukite savęs per vieną dieną. Paskirkite vieną dieną drabužių spintos rūbų rūšiavimui, kitą virtuvės, dar kitą sandėliuko daiktų rūšiavimui. Tam reikia laiko, o svarbiausia, kad netaptų didžiuliu nuovargiu ir kančia.

Viskas yra energija. Ir jei tikite, rekomenduojama prieš atiduodant savo nebenešiojamus rūbus labdarai, pirmiausia iš jų išvalyti savo energiją. Vienas iš būdų yra palaikyti rūbus, pavyzdžiui balkone, esant bent kelių laipsnių šalčiui. Kitas – ant drabužių užbarstyti žiupsnelį druskos sakant: „Nuvalyta nuo visko, kas mano“.


Energetinis namų valymas. Neigiama energija namuose kaupiasi pradedant nuo jaučiamų neigiamų jausmų, liūdesio, ašarų, barnių, negražių žodžių, žemų vibracijų muzikos, filmų, televizijos transliuojamo negatyvo, o galbūt jūsų namuose apsilankė pavydus ar jums gero nelinkintis žmogus ir pan. Viskas yra energija. Neigiama energija taip pat kaupiasi. Jai išvalyti pasitarnauja jau minėti dalykai: žvakės deginimas, smilkalai, relaksacinė, klasikinė ar kita aukštų vibracijų muzika (sužinokite daugiau apie solfedžio dažnius) ir pan. Taip pat namų plovimas su druska.
Pradedant tvarkyti namus svarbu pradėti nuo viršaus ir eiti link apačios. Dubenyje vandens, skirtame dulkėms valyti, išmaišykite žiupsnelį druskos. Taip energetiškai apvalysite daiktus nuo susikaupusios neigiamos energijos. Grindis rekomenduojama plauti į vandenį įlašinus kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus ir ištirpinus žiupsnelį druskos. Šiuo tirpalu ne tik apvalysite namus nuo susikaupusios neigiamos energijos, bet ir skaniai pakvėpinsite namus. Ypač gerai išplaukite visus namų kampus, nes juose ypatingai kaupiasi neigiama energija.

Tačiau rūpinantis namais, nebijokime nuoširdžiai paprašyti artimųjų mums padėti. Nepamirškime, kad kiti nemoka skaityti mūsų minčių, nebambėkime, nepykime, o tiesiog paprašykime. Jei esame pavargusios, taip ir pasakykime, prašykime mus pavaduoti. Pailsėkime, skirkime laiko sau, atgaukime jėgas, kad vėl galėtumėme spinduliuoti meilę ir ja dalintis ir būtų lengva toliau kurti namų jaukumą bei šilumą.


Mielosios, lai mūsų namai visada skaniai kvepia, nuolat žydi gėlės, šilumą skleidžia žvakių šviesa, smilksta smilkalai, mus supa tik mus džiuginantys daiktai, o ore tvyro meilė, kurią mes išspinduliavome, kuriant namų jaukumą ir šilumą. Lai juose mums ir mūsų brangiausiems būna labai gera gyventi!

Su meile, Ramunė

1 komentaras apie “Namų jaukumo ir šilumos kūrimas”

  1. Dėkoju už išsamų,įkvepiantį straipsnį. Visai kitoks dabar požiūris į namų tvarkymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart