Moterų ratai

Įsivaizduokite, ką reiškia turėti grupę moterų, kurios jus supranta. Įsivaizduokite buvimą moterų rate, kur jūs galite jaustis saugi, pasidalinti savo baimėmis ir svajonėmis. Įsivaizduokite, kaip jūs kaskart išeinate įgalinta, su atnaujintu įkvėpimu ir „žemėlapiu“, kaip judėti į priekį su pasitikėjimu. Tai yra Moterų ratai.


Senovėje moterų susibūrimai buvo reguliari bei šventa kiekvienos moters gyvenimo dalis įvairiose kultūrose, religijose ir įsitikinimo sistemose ir turėjo gilią reikšmę. Moterų ratai išliko gerbiami tam tikrose tradicijose, o kitose seniai buvo pamiršti. Šiandien, kuomet visame pasaulyje žmonija nubunda savo tiesai, įvairių kultūrų moterys atgaivina ir toliau puoselėja šią tradiciją.

Nuo laiko pradžios moterys viena kitai buvo stiprybės ir įkvėpimo šaltinis kasdienybėje. Istorija mums sako, kad senovėje moterys drauge rinkdavo ir gamindavo maistą, rūpindavosi vaikais. Tokiu būdu senovės žmonės palaikė harmoningą ryšį vienas su kitu ir su Žeme. Bendruose moterų susiėjimuose buvo kuriama, dainuojamos dainos, sėjamos vizijos, pasakojamos istorijos, pagerbiami esminiai moters gyvenimo perėjimai ir virsmai: iš mergaitės į jauną moterį, iš jaunos moters į motiną, iš motinos į išmintingą moterį, švenčiami kiti svarbūs įvykiai. Šios erdvės buvo vietos, kur moterys galėdavo atsinaujinti, kad sugrįžusios į šeimas galėtų toliau dalintis ir globoti bendruomenę, integruodamos į kasdienį gyvenimą gautas įžvalgas.

Daugelis moterų jaučia nuolatinį poreikį „viską“ padaryti, „viskuo“ būti ir „visus“ padaryti laimingais. Dažniausiai moterys savo šeimose yra centre kaip kolonos. Jos rūpinasi vaikais, o neretai ir platesne bendruomene. Iš pirmo žvilgsnio dauguma jų gerai susitvarko. Šiuolaikinė moteris yra kompetentinga ne vienoje gyvenimo srityje. Ji išmoko susitvarkyti su daugeliu savo vaidmenų,- dukros, sesės, mamos, mylimosios, draugės, žmonos, karjeros moters…, – sąrašas yra begalinis. Mes esame nuolat užimtos, mūsų gyvenimuose vyksta daugybė dalykų ir yra daugybė žmonių, su kuriais mums reikia susisiekti. Kai kurios iš mūsų turime rūpintis vyrais, vaikais ir ilgu darbų sąrašu, tačiau nėra pateisinamo preteksto mums nepasimatyti su savo sielos seserimis. Laiko leidimas su žmonėmis, kuriuos tu mėgsti, su kuriais tu gali būti atvira ir palaikanti, moterims yra svarbi savipriežiūros dalis. Tuomet, kai moterys pasirūpina savimi prasmingais būdais, jos gali geriau pasirūpinti kitais, praturtindamos savo gyvenimus, šeimas ir bendruomenes.

Tyrimai rodo, kad moterų tarpusavio draugystės turi didesnį poveikį jų fizinei ir psichologinei sveikatai, nei šeimyniniai santykiai. Tikroji šios draugystės nauda yra nepamatuojama. Psichiatrė, rašytoja ir moterų įgalinimo judėjimo lyderė Dr. Jean Shinoda Bolen pasakė: „Ratai yra būdas, per kuriuos moterys pagerino moterų situaciją.“ Kiekvienas ratas palieka tave pilnesnę, nei tu atėjai. Moterų ratuose moterys pasijunta gyvybingesnės, džiaugsmingesnės, ramesnės, tikresnės, matomos, girdimos ir palaikomos. Ratai suteikia leidimą būti savimi. Kartais poveikis yra staigus, kartais nėra taip greit pastebimas. Tai tarsi kapsulė, kuri lėtai ir švelniai pralaužia širdies barjerus. Ši patirtis yra transformuojanti, net jeigu jos nežino, ko joms iš jos reikia. Tai yra Moterų rato grožis – jis išsiplečia, kad palaikytų saugią erdvę bet kam, kas yra reikalinga. Čia moterys gali iš kito kampo pažvelgti į įvairias gyvenimo sritis.

Moterų ratai nėra terapijos grupė, tačiau čia natūraliai įvyksta neįtikėtini išgijimai,– nuo skausmo dėl santykių, kasdienybės chaoso, praeities žaizdų, traumų liekanų,– ir pamažu iškyla aiškumas bei įsipareigojimas padaryti kitą žingsnį. Tai yra unikali galimybė bet kuriai moteriai, kuri nori gyventi jausmingesnį, aistringesnį, širdies vedamą gyvenimą, kuriame yra daugiau ryšio, meilės, džiaugsmo, saviraiškos, kūrybingumo, prasmės, tikslo ir prisidėjimo; kiekvienai moteriai, kuri šiame gyvenime siekia būti geriausia savo pačios versija.

1 komentaras apie “Moterų ratai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart