Moterų archetipai

Mielosios Sesės, noriu pasidalinti su jumis žiniomis, kurios pakeitė mano gyvenimą, atvėrė kelią į tikrą, nesuvaidintą moteriškumą ir laimingą gyvenimą šiame, moters, kūne. Viskas prasidėjo nuo Mirandos Grey knygos „Raudonasis mėnulis„, kuri man atskleidė skirtingus moteriškumo aspektus. Šią knygą turėtų perskaityti visos moterys ir vyrai, nes ji dovanoja gilų supratimą apie menstruacijų ciklą.

Mūsų promotėms menstruacijų ciklas buvo nuostabių kūrybinių, dvasinių, seksualinių, emocinių, protinių ir fizinių energijų šaltinis. Tai buvo dovana, suteikianti moterims galių kiekvieną mėnesį atsinaujinti, išreikšti save supančiame pasaulyje ir jį kurti, užmegzti tvirtą ryšį su žeme ir savo šeima, atskleisti gilią išmintį ir įvėpimą. 
Moteris – tai gamta, tai stichijos ir jėga, kūryba ir griovimas, diena ir naktis, vanduo ir ugnis. Moteris – tai visata, visa kurianti energija.

Kiekvieną mėnesį moters kūne vykstantys procesai – tobulas gamtos ciklų atspindys. Kaip gamtoje yra keturi metų laikai, taip moters cikle atsispindi keturi pagrindiniai moters ciklo archetipai, kurie atspindi moters kraujavimo (mėnesinių), priešovuliacinio, ovuliacinio ir priešmenstruacinio laikotarpio energijas.

Moters cikle vyrauja šie pagrindiniai keturi archetipai:

Raganos archetipas (žiema) mėnesinių laikotarpis– pradeda vyrauti prieš pat menstruacijas ir tęsiasi iki pat mėnesinių pabaigos. Šis laikotarpis yra skirtas sustojimui, sugrįžimui ir pasinėrimui į save, į savo vidų. Tai puikus laikas palepinti save, kiek galima daugiau leisti sau pailsėti, ir leisti kūnui atsinaujinti.

Mergelės archetipas (pavasaris) priešovuliacinis laikotarpis– pasibaigus kraujavimui moters kūnas vėl prisipildo energijos, suaktyvėja fiziniai ir protiniai gebėjimai; jaučiamas lengvumas kūne ir mintyse. Tai puikus metas pradėti naują veiklą, projektą, socializuotis ir dalintis savo energija su kitais.

Motinos archetipas (vasara) ovuliacinis laikotarpis – šiuo laikotarpiu moteris jaučia stiprų norą rūpintis ir globoti. Tai metas, kai kiaušinėlis išrieda iš kiaušidės ir yra pasiruošęs apvaisinimui. Moteris jaučia meilę ir atjautą, jos kūnas yra vaisingas ir galintis sukurti naują gyvybę. Šio archetipo energija yra labai stipri ir įkvepianti.

Kerėtojos archetipas (ruduo) priešmenstruacinis laikotarpis – neįvykus apvaisinimui, moters kūnas pradeda ruoštis menstruaciniam laikotarpiui. Dažniausiai moteris šiuo laikotarpiu jaučia destrukcines energijas, dar vadinamas PMS. Taip nutinka dėl to, kad kiaušinėlyje esančios kūrybinės energijos moteris neišnaudoja kūrybai intelektiniame, saviraiškos lygmenyje. Kai neįvyksta kūryba fiziniame lygmenyje, kai neužsimezga gyvybė, kūrybinė energija lieka kiaušinėlyje. Ši energija yra labai stipri, ji gali sukurti naują gyvybę. Kerėtojos archetipo laikotarpis yra labai tinkamas kūrybai, savęs realizacijai. Kai moteris šią energiją nukreipia į kūrybą, nelieka destrukcijos ir pykčio ir PMS nepasireiškia. 

Šiuos archetipus lengviausia pastebėti ir atpažinti rašant savo ciklo dienoraštį. Kiekvieną dieną, pradedant pirma mėnesinių diena, naudinga užsirašyti sau trumpą žinutę,- kaip tą dieną jaučiamės, kokios mintys ateina, kokio maisto norime, kokia veikla mus labiausiai tą dieną traukia, kas patinka ir kas nepatinka. Po kelių mėnesių jau galėsite atpažinti šiuo archetipus savo cikle ir taip susijungti su savo moteriškumu, ir daugiau pažinti save.

Buvusi vaikų muzikos mokytoja vieną dieną suprato, kad nustojo jausti aistrą gyvenimui ir išvažiavo į Indiją mokytis jogos. Grįžusi, išėjo iš darbo ir atrado laimę naujoje veikloje. Anksčiau būdavo nuolat paskendusi rutinoje, besirūpindama sūneliu ir šeima,  jautusi nuolatinį nuovargį, pyktį, dirglumą ir liūdesį. Tai privertė gilintis į save, stebėti, kas vyksta su jos kūnu ir emocijomis, ieškoti veiklos kuri suteikia džiaugsmo bei domėtis sąmoningumu ir dvasiniais dalykais. 

Kristina

jogos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart