Miško aromaterapija

Šventa Miško karalystė – gyvais tinklais išsiraizgiusi, jungianti dangų ir žemę. Kasdien čia ateinu įkvėpti pulsuojančią gyvybę. Tai šventas kasdieninis ritualas mano kūnui ir sielai. Kviečiu ir Tave.

Čia klausausi senus laikus atmenančios samanos pasakojimo apie žemės istoriją, apie medžių šaknyse, žievėse slypinčią protėvių dvasios išmintį.  Kūnu ir siela įkvepiu šio „pasaulio“ gydomąją galią. Kasdieną dovanoju sau šią prabangią terapiją.

Kaip gera…

Tai?

Ramybė, gaiva… Per amžių amžius mes esam VIENA. Natūraliai mūsų ritmai suderinti su gamtos ritmais. Šiek tiek pamiršom.

Gamta – tai didžiulis turtas. Ji suteikia viską, ko reikia mūsų egzistencijai. Kiekvienas savyje turim jutimą, tokį stiprų intuityvų žinojimą apie augalų gydomąją galią, – šio navigatoriaus savo viduje neapgausim. Galbūt tik labiau reikia atsiverti, pradėti jausti, nusimetant užmestą chemijos tinklą.

Miško aromaterapija

Augalai išskiria medžiagas Fitoncidus. Fitoncidai – tai natūralūs augale esantys aliejai. Medžiai juos išskiria siekdami apsaugoti nuo bakterijų, virusų, grybų, vabzdžių. Taip pat tai yra medžių komunikacijos kanalo dalis, kuri padeda jiems bendrauti tarpusavyje. Kai mes įkvepiame šio oro, jaučiame gaivą, ramybę ir norą dar ir dar įkvėpti… giliau… dar ir dar… Tai tas jausmas, kai tu negali paaiškinti, bet junti… Tada mes sakom kaip geraaa, koks nuostabus oras. Taip, būtent miško kvapai, ten esančios ore dalelės yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl būdami miške taip gerai jaučiamės. Miško ore esama dar kai ko, kas leidžia mums taip jaustis, – tai neigiami jonai. Jonai yra ore esančios elektringos dalelės, kurios gali turėti teigiamą ir neigiamą krūvį. Neigiami jonai yra gerieji, jie suteikia mums energijos, atgaivina, padidina proto aiškumą, stiprina geros savijautos, ramybės pojūtį. Miškas – tai natūralus prieglobstis mūsų fiziniams kūnams atsigauti, restartuotis, įsižeminti. Ypač basomis harmonizuojam visus savo energetinius kūnus.

Gamtoje daug daugiau neigiamų jonų nei patalpose. Jų itin gausu miškuose, prie krioklių, upių. Šalia krioklio ore gali būti iki 100000 neigiamų jonų kūbiniame centimetre, o biuro ore jų gali būti vos keli šimtai. Tai ir yra atsakymas, kodėl taip jaučiamės gamtoje. Jei neturite galimybės išeiti į gamtą taip dažnai kaip norėtųsi, tuomet bent jau galite parsinešti  mišką namo, naudojant natūralius eterinius aliejus. Šių eterių pagalba jonizuosit orą patalpose. Pušys, eglės, kedrai, puskiparisis daugiausia išskiria fitoncidų. 

Visi spygliuočių eteriniai aliejai primins  ir realiai įneš jums į erdvę miško ramybę, tylą ir gaivą.

Visi šie eteriniai aliejai turi antimikrobinių, priešgrybelinių ir antibakterinių ypatybių.

Miško vaistinėlė

Bukasis Puskiparisis (Hinoki) – tai vienas iš penkių šventųjų kiso medžių. Šie medžiai kvepia citrinomis. Hinoki dar vadinamas ugnies medžiu. Jo poveikis protui yra atpalaiduojantis, raminantis, įžeminantis, pakeliantis nuotaiką ir suteikiantis energijos.

Japoninė  Kiptomerija turi lengvą saldų aromatą. Tai emocinis palaikymas, mažina įtampą, harmonizuoja, skirtas kvėpavimo sutrikimams, raumenų skausmams. Šie medžiai auga 100 – 1000 metų, dėl to sakoma, kad šių medžių aliejus primena mums kad mūsų siela amžina.

Kapoklinis  Tujenis – nuo vabzdžių, uodų, erkių. Raminantis, apvalantis, gerinantis  miegą.

Pušų aliejus yra vienas naudingiausių miško eterinių aliejų. Jis padeda nuo skausmo ir uždegimo. Nudegimams, įpjovimams, žaisdoms gydyti. Dėl priešgrybinių ypatybių šis aliejus tinkamas gydyti nagų grybelį. Pušis tinka, jei apsinuodijot maistu, nes pagreitina procesą kurio metu kūnas šalina toksinus. Gydo peršalimą.

Sachalinis kėnis – laikomas gyvybinės jėgos simboliu, naudojamas nervams raminti, stresui, kvėpavimo sutrikimams.

Arbatmedis nepaprastai naudingas mūsų vaistinėlėje, turintis stiprų antiseptinį, antimikrobinį ir priešgrybelinį poveikį. Jį galima naudoti peršalimui, vėjaraupiams, ausų skausmui, nuo utėlių, vabzdžių įgėlimo, nuo pleiskanų, spuogams, nudegimams nuo saulės.

Kaip saugiai naudotis šiais gamtos turtais?

Natūralumas, kokybė svarbiausia, mažiau yra daugiau. Kvapas – svarbi gamtos žinutė ir ji turėtų būti išgaunama, perduodama pagarbiausiu natūraliausiu būdu. Abipusiai mainai su meile ir pagarba.

Naudojimo būdai:

  • Ant odos eteriniai aliejai naudojami atskiesti nerafinuotam augaliniame aliejuje arba kitose natūraliose terpėse. Iki 2% eterio. Tai būtų 2 lašiukai eterinio aliejaus į 5ml kito aliejaus. 3%-2% žiūrėti pagal savo odą, jei labai jautri netgi 1,5%. Dažnai rašo skiedimo santykį gamintojai.
  • Inhaliacijoms įkvepiant kartu su vandens garais ar be jų.
  • Meditacijoms. Du lašiukus į delną ar ant riešų patrinu tarpusavyje, atsukusi delnus į save giliai įkvepiu. Tiek kartų, kiek norisi. Ir leidžiuosi į kelionę lydima kvapo. Galima per visą kūną delnais nusileisti, apvalyti aurą.
  • Masažams. Eterinį aliejų kūno masažui naudoju taip: du lašiukus užlašinu ant gabalėlio kokoso nerafinuoto aliejaus, išmaišau ir tepu ant odos.
  • Čakroms. Yra atitinkami eteriniai aliejai atitinkamoms čakros stimuliuoti bei harmonizuoti.
  • Namų valymui. Prieškambaryje ant kankorėžių ar akmenėlių dekoracijos užlašinus keletą lašų, įžengus į namus pasitiks jūsų mylimas natūralus aromatas. Valant namus plaunant grindis įlašinti kelis lašelius į naudojamą vandenį. Naikina blogus kvapus, bakterijas. Į spintas, batų dėžes, šiukšlių kibirus ar skalbinių dėžes užlašinti ant vatos lašelį ar du ir įdėti į tas talpas. Panaikins kvapus, kandis.
  • Skalbiniams. Aš įlašinu ant rūbų ir tuomet skalbiu. Mano skalbimo skystis bekvapis, dėl to jaučiasi eterinis. Minkštiklių nenaudoju. Kartais tam naudoju actą. Jis minkština ir atgaivina spalvas. Kas naudoja džiovykles, galima ten įlašinti. Taip pat galima naudoti ir sumaišius 5- 10 lašų eterinio šaukšte vandens. Rezultatas priklausys nuo skalbimo mašinos pajėgumo ir kvapo intensyvumo. Supilkite mišinį į minkštinimui skirtą skyrelį ir nustatykite norimą skalbimo režimą.
  • Indaplovėms. Tiesiai ant indų plovimo tabletės užlašinkite nuo 3 iki 5 lašų eterinio aliejaus ir plaukite įprastu režimu.
  • Kvepalams. Tai mano kvepalai, spiritizuotų nenaudoju seniai.

Pakviesk gamtą ir tu į savo namus. Įnešk gaivą, švarą vaikščiok po namus tarsi po žaliaskarę miško karalystę. Sukurk galimybę sau, savo vaikams, kiekvieną dieną sutikti gyvai medį.

Kvėpavimas – tai arčiausias kelias pasiekti mūsų nervų sistemą. Natūrali aromaterapija, mus harmonizuoja, lėtina širdies ritmą, mažina kraujospūdį, atpalaiduoja raumenis, dingsta įtampa.

Fitoncidų koncentracija priklauso nuo temperatūros, – kuo šilčiau, tuo ore daugiau fitoncidų. Tikiu, kad kiekvienas patyrėte, koks jausmas karštą vasaros dieną įkvėpti ore tvyrančio pušyno aromato. Tai – gamtos dovanos Tavo sielai ir kūnui. 

Remtasi: Shinrin- Yoku

Su meile ir šviesa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart