Kalbėkite savo vidinę tiesą

Gerklės duobutėje besirandanti penktoji čakra, Vishudha, išvertus iš Sanskrito kalbos, reiškia „Apsivalymas“. Būdama tarp širdies ir galvos, ji mums atveria vartus patekti į subtiliąsias aukštesniųjų čakrų savybes ir padeda palaikyti minčių, jausmų ir veiksmų vientisumą. Kai mes atveriame savo širdį, mes susijungiame su visuotine širdimi ir galime klausytis dainos, kuri kyla iš mūsų vidaus. Tai – savo individualaus balso sukūrimas. Gerklės čakros balansas apibrėš, koks sąžiningas jūs esate ir kaip gerai jūs galite išreikšti save žmonėms, kurie jus supa. Priklausomai nuo to, kokia švari ar drumzlina yra ši čakra, jūs patirsite sėkmę arba nesėkmes gyvenime.

Subalansuotas gerklės energetinis centras

Gerklės sritis valdo anatomines skydliaukės, prieskydinės liaukos, žandikaulio, kaklo, burnos, liežuvio ir gerklų sritis. Gerklės čakra valdo mūsų kalbą ir kūrybinę išraišką pasaulyje ir yra susijusi su saviraiška, bendravimu ir gebėjimu klausytis kitų. Subalansuota gerklės čakra padeda mums kalbėti aiškiai ir išreikšti savo vidinę tiesą, išreikšti savo jausmus su meile bei atjauta, lengvai priimti komplimentus bei kritiką ir būti geru klausytoju. Tikėjimas ir supratimas sudaro gerklės čakros esmę. Būti atviram ir susilygiaviusiam penktoje čakroje reiškia kalbėti, klausytis ir išreikšti save iš aukščiausio savasties centro. Tai per gerklės čakrą mes kalbame apie savo pasirinkimus ir atrandame, kad mūsų pasirinkimai, nesvarbu, kokie maži ar nesvarbūs jie gali atrodyti, turi pasekmes.

Energetiškai, gerklės čakra yra labiau vyriškos prigimties manifestacijos centras, kuris suteikia galimybę sutelkti energiją išorėn, kitaip sakant, jos dėka energija yra transformuojama į mūsų manifestacijas fiziniame pasaulyje. Ji įgalina mus padaryti savo vidinį pasaulį žinomu kitiems. Vidinis gyvenimas yra išreiškiamas per bendravimą žodine, vaizdine, akustine, judesio kalba. Subalansuotas gerklės energetinis centras ragina suteikti savo idėjoms, emocijoms fizinę formą per kalbėjimą, juoką, verksmą, šauksmą ir kitas išraiškos priemones. Šio centro dėka mes turime galimybę transformuoti savo negatyvias patirtis į pamokas, išmintį ir tyrą sąmonę.

Penktoji čakra yra vienas iš jautriausių centrų žmogaus energetinėje sistemoje ir lengvai gali būti išbalansuotas, jei mes negerbiame savo giliausių jausmų arba susilaikome nuo savo tiesos išreiškimo sau ir kitiems. Jei jūsų gerklės čakra yra balanse, jūs neturite problemų išreikšdami save pasaulyje. Jūs esate kūrybingi, padedantys ir galite sėkmingai pasiūlyti žmonėms pagrįstus patarimus, kai jūsų paklausia. Jūs žinote, ko jūs norite iš pasaulio ir nebijote to paprašyti, ir tai, ko jūs prašote, visada ateina be didelių pastangų. Jūs nebijote išreikšti savo pažeidžiamumo ir žmonės jus už tai gerbia. Kai kalbate savo vidinę tiesą, jūs iš tikrųjų esate laisvas.

Nustatykite Savo Aukščiausią Tiesą

Autentiška išraiška nėra tai, kas ateina lengvai. Dažnai lengviau yra pasakyti tai, ką kiti nori išgirsti, vietoj to, kad išsakyti savo tiesą. Baimė, kad nebūsi priimtas arba būsi teisiamas, gali sulaikyti nuo savo tiesos išsakymo. Darbas su žemesnėmis čakromis padės pasiruošti šio lygmens bendravimui. Susilygiavimas pirmojoje ir antrojoje čakroje padeda apeiti baimę. Trečios čakros atvėrimas padeda pajausti savo asmeninę galią ir turėti pasitikėjimo save išreikšti. Žinojimas, kas yra tavo širdyje, ateina tuomet, kai tu susilygiuoji su savo ketvirtąja čakra. Tuomet, kai jūs prieinate prie savo poreikių, troškimų ir nuomonės išsakymo, jūs esate geriau pasiruošę nustatyti, kaip būti nuoširdžiu sau ir kitiems.

Išreiškite Savo Tiesą

Jeigu jūs esate įpratę prisitaikyti prie kitų, vietoj to, kad sakytumėte tai, ką norite, galite praktikuoti garsų kalbėjimą su savimi. Save patvirtinantys teiginiai padeda paversti tai, ko tu trokšti, realybe. Naudokite tokius teiginius, kaip: „Aš drąsiai ir atvirai išreiškiu savo tiesą“, „Aš kalbu laisvai ir su pasitikėjimu“, „Dabar yra saugu man išreikšti savo jausmus ir kurti gyvenimą, kokio aš trokštu“, „Viskas, ką aš darau, yra Meilės išraiška“ arba susikurkite savo teiginius, kurie jums „rezonuoja“. Nusistatykite terminą, pavyzdžiui, mažiausiai dvidešimt vieną dieną, ir kasdien atlikę šią praktiką pažymėkite tai kalendoriuje. Užrašykite ant lapelio tai, ką jūs norite pasakyti kitam asmeniui, bet nerandate drąsos to padaryti. Užrašykite frazę, kurią jūs pasakysite tam žmogui, kai su juo susitiksite, ir praktikuokite tai priešais veidrodį. Galite įtraukti keletą atsakymų, įsivaizduodami, kaip kitas žmogus gali atsiliepti į jūsų kalbėjimą.

Kalbėkite ir klausykitės su užuojauta

Senovės išmintis teigia, kad yra trys slenksčiai, kuriuos mes turėtume peržengti prieš kalbėdami:

 • Pirmiausia, paklauskite savęs: „Ar tai, ką aš ruošiuosi pasakyti, yra tiesa?“
 • Jeigu taip, tęskite ir paklauskite savęs: „Ar tai, ką aš ruošiuosi pasakyti, yra būtina?“
 • Jei atsakymas yra teigiamas, pereikite prie trečiojo slenksčio ir paklauskite savęs: „Ar tai, ką aš ruošiuosi pasakyti, yra malonu?“

Savo aukščiausios tiesos išsakymas nereiškia, kad jūs galite būti kritiški arba žeidžiantys. Sudirgimas kitų atžvilgiu ir to sudirgimo išsakymas sukelia disbalansą visose čakrose. Žmonės yra vertinami už tai, ką jie atneša į mūsų realybę, vietoj to, kad būtų kritikuojami už tai, ko jiems trūksta arba ką jie daro neteisingai. Tiesa, kylanti iš jūsų dvasinės esmės, visuomet pasirodys kaip maloni ir atjaučianti.

Klausymasis yra kitas gerklės čakros aspektas. Aukščiausia klausymosi forma apima savo pilno dėmesio davimą kitam asmeniui. Tai reiškia, kad jūs turite padėti šalin elektronines priemones arba jas išjungti ir, prieš atsakydami, laukti, kol kitas žmogus pilnai save išreikš.

Atverkite ir sulygiuokite savo gerklės čakrą

 • Giedojimas, dainavimas, niūniavimas ir skaitymas balsu yra nuostabūs būdai atverti penktąją čakrą.
 • Mantros garsai šiai čakrai yra HUM (tariamas „ham“) ir „Ai“.
 • Masažuokite arba leiskite sau patirti kaklo, gerklės ir pečių masažą.
 • Savo jogos praktikoje galite daryti kupranugario, tilto, plūgo asanas, stovėseną ant pečių. Šios pozos stimuliuoja skydliaukę ir prieskydinę liauką, taip pat atneša energiją į gerklės sritį.
 • Nuspalvinkite savo gerklės čakrą. Ji yra siejama su dangaus mėlynumo spalva. Tai – tiesos, lojalumo ir išminties spalva. Sėdėkite patogioje pozoje tiesiu stuburu lauke po mėlynu dangumi arba įsivaizduokite gražų mėlyną dangų, sutelkę dėmesį į gerklės čakrą ir palaikydami kvėpavimą. Papildomai, galite uždegti mėlynos spalvos žvakes, rengtis šos spalvos rūbais arba apsupti save šia spalva savo aplinkoje.
 • Ugdykite savo žodinio kalbėjimo bei klausymosi įgūdžius, viešą kalbėjimą, debatus, istorijų pasakojimą prie laužo, draugų rate.
 • Susijunkite su tokiais akmenimis kaip turkis, mėlynas opalas, safyras, mėlynasis topazas, akvamarinas.
 • Įsileiskite į savo erdvę aromaterapiją ir patyrinėkite tokius eterinius aliejus kaip rožė, bosvelijų (frankincesas), santalas, šalavijas, jazminas, nerolis, kvapiųjų kanangų (ylang ylang), citrinžolė, geraniumas (pelargonija), juozažolė.
 • Balansuokite savo gerklės čakrą per sveiką mitybą. Dauguma vaisių turi daug vandens ir yra puikus pasirinkimas balansuojant penktąją čakrą. Spaustos daržovių sultys taip pat yra geras būdas padėti sau mitybos keliu. Valgykite ant medžių augančius vaisius (obuolius, persikus, nektarinus, kriaušes, slyvas, abrikosus, vyšnias ir kt.), patiekaluose naudokite citriną, susilaikykite nuo pieno (ir tabako), reguliariai gerkite daug vandens, šviežių vaisių sulčių ir žolelių arbatų.
 • Balansuokite savo gerklės čakrą su gamta. Gerklės čakros elementas yra eteris, o pojūtis – girdėjimas. Savo dvasingumo apkabinimas ir meditacija bet kur gamtoje, leidžiant savo gerklei atsiverti viskam, kas yra, pradės balansuoti gerklės čakrą ir jūs galėsite pradėti gauti žinutes iš Visatos.

1 komentaras apie “Kalbėkite savo vidinę tiesą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shopping Cart